Bezpłatny konkurs plastyczny online dla młodzieży: Świat oczami młodych

Mar 19, 2020 by

Warszawa, 19 marca 2020 roku

Szanowni Państwo,

Pobierz obrazki
ponownie zapraszamy wszystkie szkoły i ośrodki kultury do udziału w bezpłatnym konkursie plastycznym online na projekt znaczka pocztowego ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH.
Zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji o konkursie podległym Państwu placówkom. Konkurs został dostosowany do obecnej sytuacji i placówki biorące w nim udział mogą go w całości przeprowadzić za pośrednictwem Internetu.
Ulotka informacyjna o konkursie
(plik pdf)
List do szkół i ośrodków kultury
(plik pdf)
Czwarta edycja konkursu, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską, poświęcona jest tematyce wolontariatu. Temat ten jest szczególnie ważny w kontekście podstawy programowej, a także obecnej sytuacji, z którą zmaga się cały świat.
Trzy najlepsze prace oraz nazwiska laureatów znajdą się na znaczkach pocztowych, które zostaną wprowadzone do obiegu jesienią 2020 roku.
Konkurs patronatami honorowymi objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także Rzecznik Praw Dziecka.
Adresaci
 • dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat; 
 • szkoły podstawowe;
 • szkoły ponadpodstawowe;
 • ośrodki kultury;
 • nauczyciele/opiekunowie, którzy wcielą się w role Koordynatorów konkursu na terenie danej placówki;
Pobierz<br />
                   obrazki
Przebieg konkursu
Konkurs dzieli się na dwa etapy.
W pierwszym koordynator powinien na terenie swojej placówki zorganizować zajęcia dotyczące wolontariatu, w którym zostaną wyłonione maksymalnie trzy najlepsze prace. Zajęcia oraz nabór prac można zorganizować za pośrednictwem Internetu.