Wycieczka klas 8a, 8c, 8d.

Dnia 30 września 2022 r. uczniowie klas 8a, 8c, 8d wzięli udział w wycieczce szkolnej.
Zwiedzili z przewodnikiem Muzeum Twierdzy Osowiec, które położone jest na obszarze jednostki Wojska Polskiego. Twierdza Osowiec stanowiła ważny element zespołu umocnień imperium rosyjskiego. Młodzież obejrzała muzeum, podziemia, budowle fortyfikacyjne, tunele, schrony. Przeszli próbę prawdomówności . Na szczęście Czarna Dama – duch twierdzy Osowiec, nikogo nie przestraszyła.
Następnie uczniowie udali się do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Przeszli wzdłuż dwóch ścieżek edukacyjnych:
„W świecie owadożernej rosiczki” – pełna wrażeń wizyta w miejscu o najgłębszych bagnach, w otoczeniu drapieżnych i halucynogennych roślin, pająków olbrzymów i kąśliwych węży…)
„Sekretne życie bobra” – wyprawa z przewodnikiem do królestwa bobrów
Ostatnim punktem programu było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek a dla odważnych „Trafić w dziesiątkę” – przyspieszony kurs strzelania z łuku.