ZGRANA PAKA

samorzad

Od 1 października 2019 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły, organizuje konkurs ,,ZGRANA PAKA”. Jest to rodzaj pozytywnej rywalizacji, pomiędzy zespołami klasowymi. Konkurs  ma  na celu:

• integrację klasy
  • rozwijanie umiejętności efektywnej pracy w grupie
  • kształtowanie poczucia wartości u każdego ucznia
  • umiejętność komunikowania się z kolegami

Biorą w nim udział, wszyscy uczniowie naszej szkoły. Za regulamin i prowadzenie konkursu, odpowiedzialny jest Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Oceniane są bardzo różne elementy, od przestrzegania naszych wewnątrzszkolnych przepisów, po pomysłowość i zaangażowanie w działaniach samorządowych. Podsumowanie odbędzie się na koniec czerwca, a najlepsza klasa otrzymuje tytuł „ZGRANA PAKA”  oraz tajemniczą nagrodę.

Liczymy na  dobrą zabawę i wasze poczucie humoru 🙂

– Każda klasa bierze udział w konkursie ,, ZGRANA PAKA”.

– Konkurs będzie przebiegał w VII etapach.

– Wszystkie klasy podczas kolejnych etapów wykonują to samo zadanie.

– Klasa, której uczniowie w komplecie wykonają zadanie konkursowe, otrzymuje 100 punktów.

– Uczniowie, którzy nie przygotowali się do zadania, zmniejszają punktację klasy – zostaje odjęte po 5 punktów za każdego ucznia.

– Zwycięży klasa, która zdobędzie najwięcej punktów.

– Walczymy o tytuł „Zgrana Paka”.

– Podsumowanie konkursu odbędzie się na koniec roku szkolnego.

Harmonogram

W roku szkolnym 2021/2022 zrealizowano siedem różnych zadań w ramach projektu Zgrana Paka:

• 11 listopada z okazji Święta Niepodległości zadaniem uczniów było przypięcie do bluzki/koszuli kotylionu, wstążeczki bądź flagi w barwach narodowych naszego kraju oraz ubranie się na galowo.

• 6 grudnia z okazji Mikołajek dominował kolor czerwony. Uczniowie musieli założyć bluzy, swetry, nakrycia głowy i inne części garderoby, które oddają nastrój świąt Bożego Narodzenia.

• 9 marca był „Dniem solidarności z Ukrainą”. Zadaniem wszystkich uczniów SP1 było ubranie się w barwy narodowe naszego wschodniego sąsiada. W marcu ozdobiliśmy również szkołę na niebiesko- żółto.

• 21 marca wszystkie klasy przyłączyły się do obchodzenia Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. W tym dniu uczniowie zakładali kolorowe, śmieszne i nie do pary skarpetki.

• Najciekawszą konkurencją okazał się „Dzień bez plecaka”. Prawie wszyscy uczniowie zaangażowali się w to zadanie i wykazali dużą pomysłowością. W tym dniu, nasi uczniowie nosili książki i przybory w wózkach, koszykach, walizkach, wiadrach czy kartonach. Nie można było spakować się w plecak.

• 1 kwietnia był „Dniem szalonych fryzur”.

• Ostatnim zadaniem, które okazało się jednym z trudniejszych, było założenie stroju galowego z okazji Święta Konstytucji 3 maja.

Opracowane konkurencje miały na celu zintegrować klasy, zmotywować do działania i zachęcić do zabawy wszystkich uczniów „Naszej Jedynki”.

Uczniowie byli informowani o poszczególnych zadaniach odpowiednio wcześniej. Każda klasa miała równe szanse zapoznania się i przygotowania do każdego etapu projektu. Za każdą konkurencję można było otrzymać 100 punktów.

Wyniki

W roku szkolnym 2021/2022 najbardziej zgranym zespołem okazała się klasa 4d. Czwartoklasiści uzyskali aż 675 punktów na 700 możliwych. Nagrodą za zajęcie I miejsca w projekcie Zgrana Paka było wspólne wyjście całej klasy wraz z wychowawcą, panią Aldoną Bacławską. Zwycięzcy spędzili miłe popołudnie w kreatywnym centrum zabaw Hoopla w Klocki w Ostrołęce. Nagroda została ufundowana przez Radę Rodziców. Ponadto, klasa 4d otrzymała tytuł: „Zgrana Paka”. Gratulujemy!

Klasyfikacja końcoworoczna:

I miejsce- klasa 4d