Plac Zabaw „Radosna Szkoła”

_13D1516

Szkoła posiadała na ogrodzonym terenie wolną przestrzeń o powierzchni 500 m², która została przeznaczona na plac zabaw w ramach Rządowego Programu – „Radosna Szkoła”. W połączeniu z kompleksem boisk sportowych „Orlik 2012”, stanowi doskonały kompleks sportowo – rekreacyjny zapewniający uczniom prawidłowy rozwój fizyczny. Pozwala również rozładować napięcie emocjonalne i fizyczne związane z jego ograniczeniem w trakcie zajęć lekcyjnych.

_13D1512

Plac zabaw składa się z:

 • Strefa do zabaw i ćwiczeń ruchowych o nawierzchni bezpiecznej, gumowej wraz z podbudową;

 • Strefa komunikacyjna (ścieżka) o nawierzchni typu tartan koloru niebieskiego wraz z podbudową;

 • Strefa zielona – trawnik o obsadzie roślinnej średniej i wysokiej;

 • Tablica zawieraqjąca regulamin korzystania z placu zabaw.

_13D1513

Wyposarzenie placu zabaw:

 • Zestaw rekreacyjny dwuwieżowy „Smyk”;

 • Przeplotnia SMOK;

 • Huśtawka WAGA;

 • Zjeżdzalnia HIPCIO;

 • Urządzenie Linowe „Choinka”;

 • Urządzenie ruchowe ” Młynek”;

 • Huśtawka sprężynowa MOTOCYKL;

 • Huśtawka RODEO;

 • Kiwak – Koniczynka;

 • Ławka stalowa z oparciem JACEK – 2 szt.;

 • Kosze na śmieci – parkowe – 4 szt.

pan 3

Uchwała Rady Ministrów Nr 112 z dnia 7 lipca 2009 r. W sprawie Rządowego programu wspierania w latach 2009 – 2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I – III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia – „Radosna Szkoła”, zwaną dalej „uchwałą”.