Spotkanie z Panią Stomatolog

29 maja 2023 r.  świetlica kl. I – II gościła u siebie p. doktor Kamilę Czasiuk dentystkę.
Pani stomatolog przeprowadziła z dziećmi zajęcia pod tytułem „Jak dbać o zęby i mieć zdrowy uśmiech”.
Zdrowy uśmiech pięknie się prezentuje ale przede wszystkim, pozwala cieszyć się smakiem zjadanych owoców, warzyw i innych smakowitości. Tym którzy nie dbają o higienę jamy ustnej czekają zęby zastępcze w postaci protezy którą zaprezentowała dzieciom pani dentystka ku przestrodze. W ramach żartu a trochę na serio.
Dzieci doskonale wiedzą jakie przekąski dodają zdrowia ząbkom a które im szkodzą. Wiemy że wszelkie chipsy, gumy, żelki oblepiają zęby co utrudnia ich czyszczenie a więc, jeśli nie mamy pod ręką szczoteczki do zębów lepiej zrezygnować z tego typu słodyczy. Po każdym posiłku, a przeważnie tym słodkim opłukujemy jamę ustną wodą. O tym czy warto pić coca- colę, i jak dobrze umyć zęby dowiedziały się dzieci uczęszczające na świetlicę kl. I  – II.
Bardzo dziękujemy p. Kamili Czasiuk za wspaniałe zajęcia, ta wiedza z pewnością przyda się dzieciom.
Agnieszka Rupińska