E – legitymacja szkolna

Uczniowie w roku szkolnym 2024/25 otrzymują legitymacje szkolne, tzw. e-legitymacje.

Nowa legitymacja szkolna będzie wydawana uczniom rozpoczynającym naukę od 1 września 2024 roku, czyli:

• pierwszoklasistom (Wniosek)
  • uczniom klas starszych rozpoczynających naukę (Wniosek)
  • pozostałym uczniom w przypadku konieczności wydania – jeżeli wcześniej uczeń posiadał legitymację (Wniosek o duplikat)

Aby uzyskać e-legitymację szkolną należy:

• złożyć do Sekretariatu wypełniony przez rodzica Wniosek
  • dołączyć zdjęcie w podanych wymiarach 35 mm x 45 mm (szerokość x wysokość), twarz powinna zajmować 70 – 80 % powierzchni zdjęcia. Na zdjęciu powinna być widoczna cała głowa i górna część barków (rozdzielczość: szerokość 354 pixele, wysokość 496 pixeli)

Wszystkie wydane do tej pory papierowe legitymacje mogą być używane przez ucznia aż do momentu ukończenia przez niego szkoły podstawowej i do tego czasu zachowują ważność (przy aktualnej pieczęci).3

Legitymacja szkolna:

• jest dokumentem poświadczającym fakt uczęszczania ucznia do szkoły;
  • poświadcza też uprawnienia ucznia do korzystania ze zniżek ustawowych przy przejazdach środkami transportu autobusowego i kolejowego;
  • dla ucznia w wieku szkolnym, nieposiadającego dowodu osobistego ani paszportu legitymacja szkolna jest także poświadczeniem jego tożsamości.