Dzień Chłopaka Klasy 3b

30 września, z okazji Dnia Chłopaka, uczniowie klasy III b uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, zorganizowanych w restauracji Nikko Sushi. Na początku dzieci otrzymały cenne wskazówki, dotyczące zachowania higieny podczas przygotowywania jedzenia. Następnie sympatyczni Sushi Masterzy przedstawili uczestnikom prezentację dotyczącą historii i kultury sushi. Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci moment – komponowanie własnych rolek sushi. Do dyspozycji małych Sushi Masterów były różne składniki takie jak ryby, warzywa, sosy, owoce. Dzieci wyczarowały z nich istne cudeńka. Potem wszyscy wspólnie degustowali przygotowane potrawy, popijając je pyszną lemoniadą. Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy. To był bardzo udany i pyszny Dzień Chłopaka.

Ewa Cieślak