Dzień soków owocowo-warzywnych – Świetlica klas I-II

5 kwietnia 2023 r. Świetlica klas I i II. zorganizowała wspólnie z dziećmi „Dzień soków owocowo-warzywnych”.
Uczniowie rozumieją znaczenie warzyw i owoców w diecie człowieka, wiedzą że to zbiór witamin, umieją również wskazać w którym z owoców jest najwięcej witaminy C.
Zaproponowałam, aby uczniowie sami skomponowali sobie szklaneczkę soku. Zdumieniem było wielkim, że naturalny sok smakuje inaczej, duża ilość owoców jest potrzebna by szklaneczka była pełna. Tego dzieciaki dowiedziały się przy okazji swojej pracy z sokowirówką. Tym razem to nie był sok z kartonu a czysty i naturalny bez odrobiny cukru.
Każdy wypił swój soczek nawet jeśli smak odbiegał trochę od ulubionego, ale czego się nie robi dla ZDROWIA!
Agnieszka Rupińska