Kurpiowski Dzień Wiosny

Mar 22, 2021 by

Dnia 22 marca 2021 roku odchodziliśmy Kurpiowski Dzień Wiosny online.

W tym dniu uczniowie klas I – III zaprezentowali ubrania w barwach Ostrołęki, czyli niebieski, żółty i zielony. Obejrzeli ciekawe filmy przedstawiające mieszkańców regionu kurpiowskiego, którzy żyli zwyczajnie, ale dzięki swoim talentom stali się wzorem dla innych. Przez wieki Kurpie stworzyli swoją kulturę, obejmującą obyczaje, budownictwo, rękodzieło, śpiew i taniec. Zachowała się do dzisiaj niepowtarzalna kurpiowska mowa, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Piękne pieśni i tańce, wycinanki, palmy wielkanocne, strój regionalny – to tylko nieliczne przejawy bogatej i żywej kultury Kurpiów.

Dzieci chętnie wykonywały wspaniałe kurpiowskie wycinanki i uczestniczyły w zajęciach, dzięki którym lepiej poznały swój region.

Ewa Cieślak, Anna Bińczycka

Related Posts

Share This