Laboratoria Przyszłości – Drukarka 3D

#LaboratoriaPrzyszłości

W ramach programu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole odbywają się lekcje z wykorzystaniem sprzętu zakupionego ze środków programu.

Dnia 27 września odbyła się niezwykła lekcja informatyki w klasie 8b z wykorzystaniem Drukarki 3D przeprowadzona przez naszego informatyka p. Kazimierza Ciaka.

Uczniowie dowiedzieli się czym jest Drukarka 3D, jak jest zbudowana, w jaki sposób działa.  Poznali materiały czyli filamenty z jakich można drukować i w jakim celu można wykorzystywać takie wydruki.

Kolejnym etapem lekcji było zapoznanie z oprogramowaniem w jakim można tworzyć projekty, które następnie drukuje się na Drukarce 3D.  Uczniowie byli zaskoczeni, że prosty projekt można wykonać w programie Paint 3D. Profesjonalnym programem do tworzenia projektów na naszą drukarkę jest Z-SUITE 2. Program jest bardzo intuicyjny i przyjazny użytkownikowi, a jednocześnie możemy w nim tworzyć bardzo skomplikowane projekty.

Ostatnim etapem jest przeniesienia naszego nowego projektu na nośnik USB i podłączenie do Drukarki 3D i wybranie opcji Drukuj.

Wszyscy z ekscytacją wyczekiwali efektu końcowego, podziwiając jak drukarka skrupulatnie drukowała kolejne warstwy.

Lekcja bardzo przypadła do gustu uczniom klasy 8b i już nie mogą się doczekać kolejnej i kolejnego projektu.

Zapraszamy do galerii zdjęć, aby podziwiać nasz pierwszy projekt.