Laboratoria Przyszłości – Świetlicowe Karmniki z Recyklingu

#LaboratoriaPrzyszlosci
W ramach programu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole odbywają się lekcje z wykorzystaniem sprzętu zakupionego ze środków programu.
Zimą nie możemy zapomnieć o ptakach, które spędzają ją w naszym kraju. Musimy je dokarmiać, aby mogły cieszyć nas swoim śpiewem na wiosnę.
Dlatego też, 1 lutego 2023 roku uczniowie kl. I a i II a wykonali  na świetlicy szkolnej „Karmniki z recyklingu”. Wykorzystaliśmy butelki Peta, korki, tasiemki, ścinki materiałów. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy, same zaprojektowały swoje karmniki, a pani Agnieszka – nauczyciel świetlicy, wycinała odpowiednio wzory nożem introligatorskim, pomagała również przyklejać elementy dekoracyjne gorącym klejem.
Następnie uczniowie wsypywali, odpowiednio przygotowane przez siebie ziarna np:. słonecznika – lubią je wróble, sikorki i kowaliki. pszenice(lubiane przez gołębie, wróble i mazurki), a także nasiona zbóż np. żyto czy owies.
Pomoce dydaktyczne, dzięki którym, wykonano karmniki , czyli nóż introligatorski i pistolet na ciepły klej, wykorzystano z narzędzi technicznych z „Laboratorium Przyszłości”.
Gotowe karmniki pani Agnieszka wraz z dziećmi, zawiesili na drzewach na placu przed szkołą.
Kreatywność dzieci nie zna granic i o to efekty ich pracy.