Legendy na świetlicy

23 marca 2023 r. Świetlicę szkolną kl. I/II odwiedziły p. Iwona Chylińska i p. Agnieszka Piaszczyk.
Panie bibliotekarki zaprezentowały dzieciom Legendę „Wars i Sawa”. Dzieci wysłuchały legendy o powstaniu miasta „Warszawa”, czym są „Legendy” i dlaczego są tak niezwykłe i cudowne, oraz to że przekazują zdarzenia historyczne, przekonało dzieci dlaczego warto sięgać po ten rodzaj literatury.
Świetliczanie pracowali z tekstem, odpowiadali na zagadki, w grupach układali kolejność wydarzeń legendy. Uczniowie tworzyli kilku zdaniowe wypowiedzi, prezentując je na forum grupy. Na koniec wspaniałą zabawą zakończono zajęcia ,dzieci ułożyły mapę Polski z puzzli które nasi goście, przynieśli z Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce. W Bibliotece prócz książek można wypożyczyć: filmy, gry, audiobooki, muzykę.
 Wszystko to odbyło się w ramach projektu „Lek na głowę, jest w aptece a na mądrość w bibliotece”.
Agnieszka Rupińska