Pasowanie na Pierwszaka 2023/2024

Nauka to czary, które naprawdę działają” – pod takim hasłem 26 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. S. Jachowicza w Ostrołęce miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie – uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści do tego dnia przygotowywali się wytrwale pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Ia- p. Elżbiety Zielińskiej, Ib- p. Hanny Bojarskiej, Ic- p. Marzeny Zapust-Kobel, Id- p. Magdaleny Dumały. Pierwszaki w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców wykazały się wieloma umiejętnościami, dzięki którym zdały egzamin na ucznia naszej „Jedynki”. Po uroczystym ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez Pana Dyrektora Zbigniewa Milewskiego i Panią Wicedyrektor Marzannę Nosek. Na zakończenie był czas na wspólną zabawę i pamiątkowe zdjęcia. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci całej szkolnej rodziny, bo takich chwil nie sposób zapomnieć.

Marzena Zapust-Kobel