Spotkanie z mistrzem świata w ratownictwie wodnym – Hubertem Nakielskim

Image00008

11 stycznia 2019 roku zaproszenie p. Ewy Cieślak i p. Krzysztofa Olszewskiego do naszej Jedynki przyjął Hubert Nakielskimistrz świata juniorów w ratownictwie wodnym.

Hubert to absolwent Szkoły Podstawowej nr 1, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata i najlepszy sportowiec regionu. Spotkanie z uczniami było doskonałą okazją do zaprezentowania tej dyscypliny sportu.

Hubert Nakielski w ciekawy i interesujący sposób omówił, na czym polega ratownictwo wodne, przedstawił sprzęt używany przez ratowników oraz zaznajomił uczniów z zasadami bezpieczeństwa w wodzie i na lodzie.

Pan dyrektor dziękując za spotkanie wręczył naszemu mistrzowi statuetkę i monografię szkoły, a p. Ewa Cieślak wspominała w ciepłych słowach swojego wychowanka. Na koniec spotkania uczniowie mogli zrobić zdjęcie i przybić piątkę z mistrzem.

Autor: Ewa Cieślak, Krzysztof Olszewski