Stop przemocy wobec dzieci!

Lis 18, 2020 by

19 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.

Zjawisko przemocy wobec dzieci nadal jest ogromnym problemem. Codziennie dzieci stają się ofiarami przemocy: fizycznej, psychicznej czy seksualnej. Dzieci wykorzystywane są także do żebractwa, przymusowej pracy czy prostytucji.

Jak donoszą źródła naukowe, skala tych zjawisk w całej Polsce jest niepokojąco wielka, a znęcania się nad członkami rodziny dynamicznie wzrasta. Istotnym elementem jest tu świadomość rodziców, opiekunów czy też świadków przemocy na temat przeciwdziałania i ich umiejętność reagowania. Pamiętajmy, że jako świadkowie jesteśmy również współodpowiedzialni za krzywdzenie najmłodszych.

Z badań przeprowadzonych w 2018 roku przez Rzecznika Praw Dziecka wynika, że 43% badanego społeczeństwa akceptuje klapsy, a aż jedna czwarta uważa, że bicie nikomu nie zaszkodziło. Wynik obnaża bardzo złe myślenie Polaków o wychowaniu i złej jakości rodzicielstwa.

– Widzisz przemoc wobec dzieci, reaguj! Pamiętajmy o tym nie tylko dziś lecz każdego dnia – podkreśla Mariusz Łuba, przewodniczący MKRPA w Ostrołęce.

Więcej na stronie:
https://www.ostroleka.pl/miasto/miejska_komisja_rozwiazywania_problemow_alkoholowych/aktualnosci_mkrpa

Related Posts

Tags

Share This