Wieczór poezji

Image00002

W dniu 24 kwietnia o godz.18.00 w szkolnej bibliotece zapłonęły świece. Przybyli goście – uczniowie klas IV – VII zasiedli przy wspólnym stole, aby porozmawiać o poezji.

Dużo emocji wywołały recytacje wierszy Mickiewicza, Słowackiego, Norwida. Największe wzruszenie sprawiła jednak uczniom prezentacja twórczości własnej. Wieczór poezji w szkole stał się doskonałą okazją do pokazania tekstów, pisanych do tej pory często do szuflady.

Potem przyszedł czas na poezję śpiewaną. Wszyscy zebrani z przyjemnością słuchali śpiewu Marka Grechuty, Michała Bajora, Izy Królak, Roberta Sosika, De Press.

Organizatorki – panie bibliotekarki przypomniały zgromadzonym, że rok 2018 ogłoszono rokiem Zbigniewa Herberta, tożeż twórczości tego właśnie poety nie mogło zabraknąć na spotkaniu.

A kiedy zgasły świece, żal było opuszczać szkołę.

„Nie wiem, co to poezja,
nie wiem, po co i na co,
wiem, że czasami ludzie
czytają wiersze i płaczą …