Wolontariat – zbiórka dla Schroniska w Kruszewie

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w miesiącach wrzesień i październik zbiórkę karmy dla czworonogów przebywających w Schronisku Canis w Kruszewie.

W akcję zaangażowało się wielu uczniów naszej szkoły przynosząc głównie karmę zarówno suchą jak i mokrą.

Schronisko Canis to dom dla ponad 400 zwierzaków, potrzeby są olbrzymie zwłaszcza teraz kiedy zaczyna się okres zimowy. Jak mówi Pani kierująca schroniskiem oprócz samej karmy potrzebne też są akcesoria, które zapewnią ciepłe miejsca noclegowe dla czworonogów.

Wolontariusze z naszej szkoły biorą również udział w wyprowadzaniu pensjonariuszy schroniska na spacery. Dzięki tym działaniom uczniowie nabywają i rozwijają wiele pozytywnych cech takich jak: empatia, odpowiedzialność, szacunek i otwartość.

Zbiórka darów na rzecz schroniska kontynuowana będzie w dalszym ciągu przez cały rok szkolny.