Z papierem przez dwa tysiąclecia

W słoneczny piątek 29 października, uczniowie klasy III d wybrali się do Muzeum Kultury Kurpiowskiej na warsztaty czerpania papieru. Wizyta rozpoczęła się zwiedzaniem czasowej wystawy, zatytułowanej „Z papierem przez dwa tysiąclecia”.

Uczniowie poznali historię papieru, techniki jego wytwarzania i różne sposoby wykorzystania. Nie zabrakło również wiadomości o rozwoju papiernictwa na ziemiach polskich, w tym akcentu z dziejami ostrołęckiej fabryki papieru.

W części warsztatowej uczniowie poznali sztukę wytwarzania papieru, czyli czerpanie arkuszy specjalne przygotowanym sitem, znakowanym filigranem. Każdy uczestnik wykonał również pamiątkowy notesik, który razem z kartkami czerpanego papieru był miłą pamiątką z zajęć.

Uczniowie klasy III D bardzo dziękują pani Ewie i pani Agnieszce z za wspaniałe zajęcia.

Ewa Cieślak