Wycieczka klasy IIId

Dnia 8 września, korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy III D wybrali się na wycieczkę do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Asia i pani Ewa ze wsparciem mamy Krystiana.

Po dotarciu na miejsce, wycieczkowiczów przywitali dwaj panowie strażacy: tata Alana i tata Łukasza. Następnie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, uświadomili im jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Przypomnieli także numery alarmowe: 998 i 112.

W dalszej części spotkania, panowie strażacy, zaprezentowali wozy strażackie, sprzęt strażacki oraz umundurowanie. Każde dziecko miało okazję poczuć się strażakiem, lejąc wodę z węża.

Bardzo dziękujemy tacie Alana i tacie Łukasza za przybliżenie nam odpowiedzialnej pracy strażaka.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu „ Szkoła to nie tylko uczniowie” realizowanego w klasie III d.

Ewa Cieślak