Dzień Głośnego Czytania w klasie III d

Dnia 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – święto, którego najważniejszymi adresatami są dzieci. Czytanie najmłodszym na głos wpływa pozytywnie na ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie klasy III d pamiętali o tym, ważnym dniu. Zaprosili do klasy mamę Olka – panią Martę, która przeczytała dzieciom fragmenty książki o Kubusiu Puchatku. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem i zapamiętali myśl przewodnią czytanego utworu: „Żeby osiągnąć cel, trzeba być wytrwałym”.

Spotkanie z mamą Olka odbyło się w ramach klasowego projektu: „Poczytaj nam Mamo, poczytaj nam Tato”.

Ewa Cieślak