Jedynkowy pojemnik na zbiórkę plastikowych nakrętek

Budzenie świadomości ekologicznej, dbanie o czystość środowiska, segregację odpadów to kwestie bardzo ważne dla całej społeczności naszej szkoły. Od wielu lat wychowankowie Jedynki, nie oczekując żadnych nagród włączają się czynnie w selektywną zbiórkę surowców wtórnych, w tym nakrętek. W minionym roku z powodu pandemii zbiórki tego rodzaju były utrudnione, ponieważ uczniowie pozostawali w domach, a pojemniki do segregacji były zamknięte w budynku szkoły.

Tuż przed świętami został zamontowany przed naszą szkołą pojemnik na zbiórkę plastikowych nakrętek, który pomoże zadbać o segregację odpadów, ale przede wszystkim sprawi, że cała akcja będzie bardziej atrakcyjna. Uczniowie mają świadomość, że cel jest szczytny, a ich wysiłek przyniesie konkretną pomoc, ponieważ zebrane nakrętki trafią do osób potrzebujących i zostaną przekazane na rzecz osób niepełnosprawnych.

Pojemnik został wykonany i zamontowany przez pracowników Centrum Kształcenia Praktycznego i był możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu pana Andrzeja Glinki, za co gorąco dziękujemy.

Nasze podziękowania kierujemy także do prezydenta miasta pana Łukasza Kulika za pomoc i wsparcie finansowe.

Jolanta Parzychowska