III edycja „Kulturkunde Masters”

Dnia 28 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych ‘’Kulturkunde Masters”. 🇬🇧 🇩🇪
Za nami kolejna edycja międzyszkolnego konkursu wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. “Kulturkunde Masters”. W zmaganiach udział wzięli uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych funkcjonujących na terenie Ostrołęki.

Gospodarzem trzeciej edycji konkursu “Kulturkunde Masters” była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza. Uczestnicy konkursowych zmagań musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Uczniowie pracowali w drużynach trzyosobowych.

🇬🇧 🇩🇪

Najlepszy w konkursie okazał się zespół gospodarzy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrołęce w składzie:

🥇Szkoła Podstawowa Nr 1 w składzie:
Róża Frydrych
Gabriela Dąbrowska
Gabriel Kaniucki
🇬🇧 🇩🇪
🥈Szkoła Podstawowa Nr 10 w składzie:
Daria Korzyńska
Igor Golon
Aleksander Szczęsny
🇬🇧 🇩🇪
🥉Szkoła Podstawowa Nr 2 w składzie:
Gabriela Makowska
Wiktor Zalewski
Gabriel Pyskło
🇬🇧 🇩🇪

Wszystkim zespołom gratulujemy wiedzy i zaangażowania, a nauczycielom należą się podziękowania za przygotowanie młodzieży do tego ciekawego wydarzenia.

Nagrody dla zwycięskich drużyn ufundował Prezydenta Miasta, Łukasz Kulik.

Organizatorami konkursu ‘’Kulturkunde Masters” byli nauczyciele języków obcych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrołęce: Justyna Chrzaniuk, Katarzyna Kozłowska, Wojciech Michalski oraz Stowarzyszenie Przyjaciół SP 1 w Ostrołęce.