Laboratoria przyszłości – Pomiary długości za pomocą metrówki.

#LaboratoriaPrzyszłości

W ramach programu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole odbywają się lekcje z wykorzystaniem sprzętu zakupionego ze środków programu.

Dnia 2 listopada odbyła się niezwykła lekcja matematyki z uczniami z klasą 4b z wykorzystaniem metrówek z pracowni technicznej z Laboratoriów Przyszłości. Zajęcia przeprowadziła p. Marta Wilk – koordynator programu.

Uczniowie w ramach tematu z matematyki – Jednostki długości, poznali oznaczenia jednostek długości oraz zależności miedzy jednostkami. Następnie zapoznały się z narzędziami ze skrzynek wchodzących w skład Laboratoriów Przyszłości. Klasa podzieliła się na grupy 2-osobowe i każda grupa otrzymała metrówkę. Zadaniem każdej grupy było zmierzenie wyznaczonych przedmiotów znajdujących się z sali oraz wymiarów podłogi sali lekcyjnej.

Uczniowie mierzyli:

• długopis
  • podręcznik do matematyki
  • ławkę
  • tablicę
  • okno
  • drzwi
  • podłogę z sali lekcyjnej
  • szafki uczniowskie na korytarzu szkolnym
  • siebie na wzajem 😉

Wyniki zapisali jako notatkę z lekcji.

Lekcja matematyki dzięki wykorzystaniu nowych narzędzi z Laboratoriów Przyszłości, nauczyła nas praktycznego wykorzystania matematyki w naszym życiu.