Festyn Szkolny 2022

Dnia 10 grudnia 2022 roku w naszej Jedynce odbył się kolejny Festyn szkolny.

Każda klasa przygotowała swoje stoisko, na którym sprzedawała różne drobiazgi przyniesione z domu oraz rękodzieło bożonarodzeniowe: stroiki, bombki, aniołki i karty świąteczne. Były również stoiska z malowaniem paznokci, robieniem tatuaży, pleceniem kolorowych warkoczyków.

Wychowawczynie świetlic przygotowały Kubusiową scenografię do zdjęć oraz choinki do wspólnego kolorowania pastelami na czarnym brystolu.

Pani pielęgniarka chętnym dzieciom i rodzicom mierzyła ciśnienie oraz udzielała rad o zdrowym odżywianiu.

Dzieci sprzedawała swoje drobiazgi razem z rodzicami i wychowawcami, to była praktyczna lekcja przedsiębiorczości.

Dużym powodzeniem cieszyło się karaoke, chociaż początkowo dzieci były nieśmiałe.

Największym powodzeniem cieszyła się kawiarenka, w której można było kupić domowej roboty ciasta, pierniki, babeczki, przygotowane przez rodziców. Nasze Panie kucharki przygotowały pysznego kugla, bigos i frytki. Były przygotowane pięknie przystrojone stoliki, gdzie można było spokojnie zjeść, napić się herbaty, kawy i porozmawiać.

Jak zawsze na festynie było wielu kupujących, każdy znalazł coś dla siebie i z uśmiechem wychodził z naszej szkoły.

Już nie możemy doczekać się kolejnego festynu za rok.