Lek na głowę jest w aptece a na rozum w bibliotece – Figle Migle

12 maja odbyły się zajęcia w ramach programu czytelniczego „Lek na głowę jest w aptece a na rozum w bibliotece”. Świetlica szkolna gościła u siebie p. Jastrzębską Karolinę bibliotekarkę – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce.
Książka to mądrość, wiedza, ale też świetna zabawa. Którą poprzez książkę „Figle Migle” autorstwa Herve Tullet zaprezentowała nam p. Karolina. Druga część tej książki z którą dzieci miały okazję się spotkać w świetlicy kl. I – II. Książka uczy, kreatywnego myślenia, wychodzenia ze schematów, samodzielnego myślenia. Zaskakuje, to coś co można by przypisać dzisiejszym grom komputerowym, ale ta pozycja z pewnością dała radę się przeciwstawić jeśli chodzi o sposoby zabawy. Nasze dzieciaki dostały kółka: małe, duże,kolorowe i mając za zadanie stworzyć z nich postać, rzecz, łąkę . Wywiązały się fantastyczne z tego zadania. A oto krótka foto relacja. Innowacyjność, w myśleniu o książce .
Agnieszka Rupińska