To była wspaniała wycieczka!

6 października uczniowie klas V b i V c udali się na wycieczkę do Warszawy.

Na miejscu zbiórki wszyscy byli punktualnie. Nikogo nie odstraszyła wczesna pora wyjazdu.

Podróż minęła szybko. Pierwszym punktem programu była zabawa w escape roomie. Uczniowie wykazali się umiejętnością logicznego myślenia i zadowoleni wychodzili z pokojów zagadek. Potem wycieczkowicze udali się do restauracji na Starym Mieście. Kiedy się posilili i kupili pamiątki, odbyli jeszcze krótki spacer.

Po przechadzce miły pan kierowca zawiózł wszystkich do Teatru Studio Buffo na musical „Piotruś Pan”. Ach, co to był za spektakl! Po sali latała wróżka w postaci motyla. Bohaterowie – Piotruś Pan, Wendy i jej bracia unosili się nad widownią. Wendy upuściła swojego misia, którego schwytał nasz Gabryś. Uczniowie oglądali dzikie tańce Czerwonoskórych, słuchali szalonych pieśni Piratów oraz zaginionych chłopców. Dużo emocji wywoływał fakt, że aktorzy występowali nie tylko na scenie, ale także pomiędzy rzędami dla widowni. Niektórzy musieli uważać na stopy, aby ich nie podeptali biegnący albo tańczący artyści.

Wszystkich zachwyciła scenografia. Uwagę zwracały bajecznie kolorowe stroje aktorów. Najpiękniejsza jednak była muzyka. Spektakl w reżyserii słynnego Janusza Józefowicza był wspaniały!

Po przedstawieniu pełni wrażeń udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę do domu.

Wycieczka niewątpliwie była udana.

R. D.

Wycieczkę zorganizowały panie: Renata Deptuła, Katarzyna Rozkosz. Opieką nad uczniami sprawowały również panie: Agnieszka Dziełak, Teresa Trypuć.