Author Archive: Renata Deptuła

Klasa VII c z wizytą w Sądzie Okręgowym

Uczniowie klasy VII c odwiedzili Sąd Okręgowy w Ostrołęce. Zostali tam miło przywitani przez Panią Luizę Sęk, która stała się ich przewodnikiem i czuwała nad przebiegiem tej niezwykłej wizyty. Jako widownia uczestniczyli w dwóch emocjonujących rozprawach apelacyjnych. Potem odbyło się spotkanie z Panem Sędzią – Michałem Pieńkowskim, który opowiedział im o swojej pracy, wyjaśnił, czym zajmuje się Sąd Okręgowy, przybliżył zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną i z chęcią odpowiadał na wszystkie pytania. Na koniec uczniowie rozwiązali quiz podsumowujący spotkanie. Miłą niespodzianką były upominki przekazane przez Pana Sędziego. czytaj więcej

Konkurs Pięknego Czytania

Promowanie czytelnictwa jest priorytetem każdej biblioteki, ponieważ czytanie książek rozwija wyobraźnię, myślenie, koncentrację, poszerza wiedzę. Książki dodają też sił i zapału, dostarczają nam rozrywki, a także dają możliwość przeżywania różnych emocji. Każdego roku w naszej szkole organizujemy „Konkurs pięknego czytania”, realizując jednocześnie program „Cała Polska czyta dzieciom”. Dnia 28 maja w bibliotece szkolnej wytypowani uczniowie z klas III-VI czytali fragmenty książek dostosowanych do ich wieku i zainteresowań. Komisja konkursowa oceniła uczestników wg kategorii klas: III-IV i V-VI. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w tych kategoriach otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu także zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. czytaj więcej

Wycieczka do Warszawy – kl. VII c i VIII d

12 maja uczniowie kl. VII c i VIII d wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Bardzo aktywnie spędzili tam czas. Zagrali w laserowy paintball, a potem udali się do Parku Trampolin Stacja Grawitacja. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji – trampoliny, ścianka wspinaczkowa, park linowy, interaktywne gry z trampolinami, tor przeszkód Ninja. Zabawy było co niemiara! Wycieczkowicze zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu. czytaj więcej

„Uczę się uczyć|”

Nasi siódmoklasiści wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Uczę się uczyć”. Od września poznawali sposoby na samodzielną naukę. Poważnie podeszli do wszystkich działań, które zaproponowali im nauczyciele. Tematy projektowe realizowane były głównie na godzinach wychowawczych, ale również na języku polskim. Wszyscy zgodzili się, że w samodzielnej nauce najważniejsze jest planowanie i dbanie o higienę pracy, a metody warte są wspólnego powtarzania na lekcjach, np. notatka metodą Cornella. Uczniowie niektóre sposoby samodzielnej nauki (np. mapę myśli albo lapbooki ) już znali, inne były nowością. Wszystkim podobała się zabawa w nauczyciela. Uczestnicy projektu na zajęciach pracowali z zaangażowaniem i mieli dużą satysfakcję. czytaj więcej

Pasowanie na czytelnika

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

K. Makuszyński

Dnia 12 marca w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika Biblioteki im. Kubusia Puchatka. Głównym celem tego spotkania było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Organizatorami uroczystości byli bibliotekarze. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy IVA i IVC pod kierunkiem p. A. Bacławskiej. Scenografię pomogły wykonać panie: K. Modzelewska, E. Świder, a także uczniowie z kl. VIIID. Po przedstawieniu pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki oraz zostali pasowani na czytelników przez dyrekcję szkoły. Każdy z nich otrzymał zakładkę do książki z logo biblioteki. Uczniowie mieli też okazję do rozwiązywania bajkowych zagadek, a na koniec wzięli udział we wspólnej zabawie. czytaj więcej

Różowe skrzyneczki

W ostatnich dniach w naszej szkole zamontowano w damskiej łazience różowe skrzyneczki. Znajdują się w nich produkty higieniczne, takie jak podpaski czy tampony. Dziewczynki mogą z nich korzystać, jeśli mają taka potrzebę, lub zostawić, jeśli mają nadmiar środków higienicznych. Jest to pomysł zrealizowany przez Samorząd Uczniowski, w celu zapewnienia naszym uczennicom poczucia komfortu podczas miesiączkowania. czytaj więcej