Uczniowie klasy VII c odwiedzili Sąd Okręgowy w Ostrołęce. Zostali tam miło przywitani przez Panią Luizę Sęk, która stała się ich przewodnikiem i czuwała nad przebiegiem tej niezwykłej wizyty. Jako widownia uczestniczyli w dwóch emocjonujących rozprawach apelacyjnych. Potem odbyło się spotkanie z Panem Sędzią – Michałem Pieńkowskim, który opowiedział im o swojej pracy, wyjaśnił, czym zajmuje się Sąd Okręgowy, przybliżył zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną i z chęcią odpowiadał na wszystkie pytania. Na koniec uczniowie rozwiązali quiz podsumowujący spotkanie. Miłą niespodzianką były upominki przekazane przez Pana Sędziego.czytaj więcej
Promowanie czytelnictwa jest priorytetem każdej biblioteki, ponieważ czytanie książek rozwija wyobraźnię, myślenie, koncentrację, poszerza wiedzę. Książki dodają też sił i zapału, dostarczają nam rozrywki, a także dają możliwość przeżywania różnych emocji. Każdego roku w naszej szkole organizujemy „Konkurs pięknego czytania”, realizując jednocześnie program „Cała Polska czyta dzieciom”. Dnia 28 maja w bibliotece szkolnej wytypowani uczniowie z klas III-VI czytali fragmenty książek dostosowanych do ich wieku i zainteresowań. Komisja konkursowa oceniła uczestników wg kategorii klas: III-IV i V-VI. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w tych kategoriach otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu także zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.czytaj więcej
12 maja uczniowie kl. VII c i VIII d wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Bardzo aktywnie spędzili tam czas. Zagrali w laserowy paintball, a potem udali się do Parku Trampolin Stacja Grawitacja. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji – trampoliny, ścianka wspinaczkowa, park linowy, interaktywne gry z trampolinami, tor przeszkód Ninja. Zabawy było co niemiara! Wycieczkowicze zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.czytaj więcej
Nasi siódmoklasiści wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Uczę się uczyć”. Od września poznawali sposoby na samodzielną naukę. Poważnie podeszli do wszystkich działań, które zaproponowali im nauczyciele. Tematy projektowe realizowane były głównie na godzinach wychowawczych, ale również na języku polskim. Wszyscy zgodzili się, że w samodzielnej nauce najważniejsze jest planowanie i dbanie o higienę pracy, a metody warte są wspólnego powtarzania na lekcjach, np. notatka metodą Cornella. Uczniowie niektóre sposoby samodzielnej nauki (np. mapę myśli albo lapbooki ) już znali, inne były nowością. Wszystkim podobała się zabawa w nauczyciela. Uczestnicy projektu na zajęciach pracowali z zaangażowaniem i mieli dużą satysfakcję.czytaj więcej
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody – święto ustanowione przez ONZ. Dzięki niemu od 1992 roku zwracamy szczególną uwagę na znaczenie wody w życiu społecznym, gospodarczym i środowiskowym. W naszej szkole, jak co roku, powstałą gazetka poświęcona temu świętu.czytaj więcej
Dnia 12 marca w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika Biblioteki im. Kubusia Puchatka. Głównym celem tego spotkania było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Organizatorami uroczystości byli bibliotekarze. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy IVA i IVC pod kierunkiem p. A. Bacławskiej. Scenografię pomogły wykonać panie: K. Modzelewska, E. Świder, a także uczniowie z kl. VIIID. Po przedstawieniu pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki oraz zostali pasowani na czytelników przez dyrekcję szkoły. Każdy z nich otrzymał zakładkę do książki z logo biblioteki. Uczniowie mieli też okazję do rozwiązywania bajkowych zagadek, a na koniec wzięli udział we wspólnej zabawie. czytaj więcej
Zapraszamy do naszej świetlicowej galerii choinkowej.
Cały czas czekamy na zdjęcia Waszych choinek, które należy przysyłać na adres koordynatora akcji, pani Katarzyny Modzelewskiej – stepnowska.katarzyna@wp.plczytaj więcej
Już 6 grudnia zapraszamy na Festyn z Jedynką, który stał się tradycją w naszej szkole. Czekają na Was niebywałe atrakcje – kiermasz różności, kawiarenka z przepysznymi ciastami, upieczonymi przez nasze drogie mamy, karaoke i wiele innych niespodzianek.czytaj więcej
W ostatnich dniach w naszej szkole zamontowano w damskiej łazience różowe skrzyneczki. Znajdują się w nich produkty higieniczne, takie jak podpaski czy tampony. Dziewczynki mogą z nich korzystać, jeśli mają taka potrzebę, lub zostawić, jeśli mają nadmiar środków higienicznych. Jest to pomysł zrealizowany przez Samorząd Uczniowski, w celu zapewnienia naszym uczennicom poczucia komfortu podczas miesiączkowania.czytaj więcej
Strona wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka) jedynie w celach statystycznych (anonimowych).
Można zablokować zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki akceptuję
polityka prywatności
Privacy Overview
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.