Prąd w naszym życiu nieustannie jest w użyciu – Świetlica Klas I – II

8 stycznia świetlica kl. I – II realizowała kolejny temat z innowacji pedagogicznej ,,Prąd w naszym życiu nieustannie jest w użyciu,,.

Dzieci dowiedziały się że prąd to nie tylko ten wytwarzany w elektrowni ale też ten naturalny. Człowiek który ćwiczy wytwarza energię, wiatr i burza to też energia. Dlatego też warto wiedzieć czym ona jest i jak się zaprzyjaźnić. Pomogła nam w tym książka pod tytułem ,,Co to jest energia,, wydawnictwa Aksjomat. Pięknie ilustrowana przeprowadziła dzieci od energii naturalnej, po tą ujarzmiona, produkowana w fabryce i montowaną w kablu w naszych domach. Jak się zaprzyjaźnić z prądem by z niego bezpiecznie korzystać wykonaliśmy plakaty. Bezpieczeństwo to podstawa działania.

Agnieszka Rupińska