Spotkanie z alpakami

5 czerwca naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście.

A kto to taki? – To alpaki!
Niezwykli goście – Louis i Karol – bo tak nazywają się alpaki – przybyli na szkolne boisko w towarzystwie swojej opiekunki Sam ich wygląd wzbudził sympatię uczniów klas: I b, II b i III c. Dowiedzieliśmy się, że nasi goście to krewni wielbłądów, a marchewka jest dla nich tak pyszna, jak dla nas słodycze. Bystre zwierzaki szukały smakołyków nawet na… ramionachdzieci. Okazało się, że alpaki są bardzo łagodne i chętnie się uczą. Potrafią bawić się w chowanego, a także podziękować za smakołyki. Dzieci z radością karmiły zwierzaki oraz wyprowadzały je na krótki spacer.

Zajęcia z alpakami rozwijają sferę emocjonalną, budują pewność siebie, odpowiedzialność i empatię. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania ze zwierzakami.

Klasa 1 d i 3c