Plenerowa lekcja historii klasy 5 B

6 czerwca klasa 5 B uczestniczyła w plenerowej lekcji historii zorganizowanej przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.
Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z historią naszego miasta i poznali szczegóły bitwy pod Ostrołęką w 1831 roku. Spacer rozpoczął się pod Pomnikiem Czwartaków, który upamiętnia broniący się podczas powstania listopadowego słynny 4 Pułk Piechoty Liniowej pod dowództwem gen. Ludwika Bogusławskiego. Następnie uczniowie oddali hołd gen. Józefowi Bemowi pod jego pomnikiem, który znajduje się na Placu Bema. Kolejnym punktem lekcji było Mauzoleum bitwy pod Ostrołęką (Forty Bema), które zostało pobudowane w celu uczczenia setnej rocznicy bitwy pod Ostrołęką.
Na koniec spaceru pełni wiedzy i wrażeń uczniowie odpoczywali przy ognisku.
Był to bardzo ciekawy dzień nie tylko pod względem zdobytej wiedzy, ale również przyczynił się do integracji klasy 5 B.
Aneta Kania