Dni języków obcych w klasach I-III

Image00022
Ostatni tydzień, 9-13 kwietnia 2018, upłynął w naszej szkole pod hasłem „Dni języków obcych”. W klasach I – III nauczyciele przeprowadzili wiele ciekawych lekcji kulturowych.
Na korytarzu szkolnym mogliśmy oglądać fantastyczne prace wykonane przez uczniów, a tematem przewodnim było hasło „Co kojarzy mi się z językiem angielskim/francuskim”.
We wtorek odbył się „Spelling Competition” czyli konkurs literowania w języku angielskim. Najlepszymi w literowaniu zostali Maksymilian Boruch (IIIG) oraz Adrian Dąbkowski (IIIF).

Podczas dni języków nagrodziliśmy zwycięzców konkursu języka angielskiego dla klas III, który odbył się pod koniec marca.

Nagrodzeni to:

1 miejsce – Jakub Sakowski (IIIA)

2 miejsce – Maksymilian Boruch (IIIG) oraz Natasza Pietrzyk (IIIG)

3 miejsce – Adrian Dąbkowski (IIIF)

Zwieńczeniem dni języków był występ klas II. Uczniowie klas IIA, IIB, IIC i IID wykonali przed publicznością przygotowane przez siebie piosenki w języku angielskim. Klasa IIB wystąpiła również z piosenką francuską. Uczniowie tej klasy razem z wychowawczynią Panią Małgorzatą Grabowską pokazali nam specjalne gesty do piosenki. Wszyscy zgromadzeni przyłączyli się do wspólnej zabawy i przede wszystkim poznaliśmy nazwy części ciała w języku francuskim.

Autor: Ewelina Wojtan