Tydzień Języków Obcych w naszej szkole

11 (1)

Dni 9-13 kwietnia należały do języków obcych. W tym tygodniu nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego starali się uatrakcyjnić uczniom naukę, organizując rozgrywki między klasami, quizy, konkursy i inne zadania, których celem było propagowanie nauki języka angielskiego i niemieckiego oraz szerzenie wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

Uczniowie naszej szkoły mogli przygotować projekty 3D znanych budowli w krajach anglo- i niemieckojęzycznych, a także wziąć udział w konkursie plastycznym „Kraje niemieckojęzyczne w moich oczach”, którego celem było kształtowanie postawy ciekawości wobec kultury niemieckiej, rozwijanie wyobraźni przez twórczą ekspresję oraz motywowanie uczniów do nauki drugiego języka obcego.Najciekawsze prace zostały przedstawione w formie wystawy na korytarzu naszej szkoły.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Julia Orzoł 7e

II miejsce – Klaudia Daniłowska 7a

III miejsce – Klaudia Opęchowska 7e

W ramach tygodnia języków obcych w naszej szkole odbyły się warsztaty krajoznawcze o krajach niemieckiego obszaru językowego – uczniowie mieli możliwość obejrzenia na lekcjach prezentacji multimedialnej na temat Niemiec, Austrii i Szwajcarii, po czym aktywnie pracowali w grupach dopasowując do map krajów niemieckojęzycznych ich największe atrakcje turystyczne, znane budowle czy też specjalności kulinarne. Warsztaty te cieszyły się dużym zainteresowaniem i wywołały sporo emocji wśród uczestników. Z pewnością były świetną formę relaksu z elementami zabawy i nauki.

Image00003

Dnia 11 kwietnia, p. Justyna Chrzaniuk i p. Dorota Mrowińska zorganizowały konkurs „Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych” dla klas 7. Konkurs cieszył się dużą popularnością. Ponad 40 siódmoklasistów zgłosiło się do napisania testu.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Julia Stolarczyk 7c

II miejsce- Anna Krzysztofińska 7c

III miejsce- Aleksandra Korczak 7b

Image00009

Dnia 12 kwietnia przedstawiciele klas 6 uczestniczyli w ‘British and American Culture Quiz’. Tego samego dnia, 7 klasy również brały udział w podobnym quizie. Głównym celem teleturniejów było utrwalenie i pogłębienie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych oraz popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów SP1.

Pan Wojciech Michalski przygotował quiz muzyczno- filmowy, który spodobał się zarówno szósto, jak i siódmoklasistom. Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć wykonawcę i podać tytuł utworu. Poza tym drużyny musiały wykazać się znajomością świata kina. Quiz muzyczno- filmowy okazał się doskonałą rozrywką, zespoły współpracowały ze sobą próbując przypomnieć sobie znane piosenki i tytuły filmów.

Wyniki quizu klas 6:

I miejsce – 6e skład: Julianna Auguściak, Kinga Kobyłecka, Martyna Sobotka, Jakub Kamiński, Dawid Witenberg oraz Nataniel Dudajek.

II miejsce – 6d

III miejsce – 6a

Wyniki quizu klas 7:

I miejsce – 7b skład: Mateusz Bednarczyk, Maciej Jarka, Aleksandra Korczak, Błażej Lewandowski, Tomasz Murach oraz Aleks Sokołowski.

II miejsce – 7e

III miejsce – 7c

Image00011

W piątek 13 lutego, sześcioosobowe drużyny z klas 5 bawiły się i głowiły, przypominając sobie poznane na zajęciach słownictwo.

Wyniki rozgrywek klas 5:

I miejsce- 5b

II miejsce 5a

III miejsce- 5d

Wybrane wcześniej drużyny z klas 4, również wzięły udział w rozgrywkach słowotwórczych.

Wyniki rozgrywek klas 4:

I miejsce- 4e

II miejsce 4c

III miejsce- 4a

Głównym celem zmagań klas 4 i 5 było utrwalenie poznanego słownictwo, doskonalenie umiejętności językowych oraz efektywna współpraca zespołowa.

Ponadto, w SZKOLNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ rewelacyjnie poradziły sobie:

Amelia Żynda 7d- I miejsce

Kornelia Boruch 7b- II miejsce

Julia Zyśk 4c- III miejsce

Tydzień języków obcych przygotowali: p. Justyna Chrzaniuk, p. Dorota Mrowińska, p. Grażyna Czapula, p. Katarzyna Kozłowska, p. Wojciech Michalski, p. Lidia Nowak, p. Sylwia Laskowska, p. Ewelina Wojtan oraz p. Agnieszka Zalewska

Autorzy tekstu: Katarzyna Kozłowska

i Justyna Chrzaniuk