Dokarmiamy ptaki – akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

Lut 15, 2021 by

Zima, to trudny czas, także dla ptaków, dlatego Szkolne Koło Wolontariatu zadbało o karmniki, które zostały zawieszone na terenie naszej szkoły. Z dokarmianiem ptaków wiąże się duża odpowiedzialność, bo okazuje się, że jeśli jest źle zorganizowane, może ptakom szkodzić bardziej niż chłód i głód. Na tej stronie dowiemy się, jak mądrze je dokarmiać:

https://www.gdos.gov.pl/jak-dokarmiac-ptaki

Mali wolontariusze starają się, aby „ptasia stołówka” była pełna ptasich smakołyków i dlatego systematycznie sprawdzają i dosypują ziarna dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Dokarmianie zakończymy wraz z przyjściem ciepłych, wiosennych dni.

Chcemy gorąco podziękować wszystkim osobom, które odpowiedziały na apel SKW i przyniosły do szkoły karmę.

D Z I Ę K U J E M Y 🙂