Dzień Chłopaka klasy 1b

Z okazji Dnia Chłopaka 29 września klasa 1b wyruszyła na wycieczkę do Leśnictwa w Łęgu Przedmiejskim. Przewodnikiem był p. Przemysław Kacperek pracownik Nadleśnictwa w Ostrołęce oraz tata uczennicy naszej klasy. Pan Przemysław zabrał dzieci na spacer po lesie. Przemierzając ścieżkę edukacyjną uczniowie prowadzili obserwacje, rozpoznawali gatunki drzew i krzewów, wsłuchiwali się w śpiew ptaków oraz podziwiali kolory jesieni. Uczniowie okazali się bardzo dobrymi grzybiarzami znajdując wiele jadalnych grzybów:). Po wędrówce dzieci ćwiczyły swoją sprawność fizyczną podczas zawodów skakania w worku, integrowały się podczas zabaw przy muzyce oraz tworzyły piękne rysunki lasu. Świętowanie zakończyło się wspólnym ogniskiem oraz rozdaniem upominków z okazji Dnia Chłopaka. Dziękujemy Panu Przemkowi za zaproszenie i niezapomnianą wycieczkę.

Hanna Bojarska