Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszaków

t5 marca odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów naszej szkoły. Jak co roku mieliśmy mnóstwo gości – dużych i małych. Kandydatom towarzyszyli rodzice i starsze rodzeństwo. Wśród nich było wielu absolwentów Jedynki. Nasza szkoła  łączy pokolenia!

Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze.

Na początku pan dyrektor Zbigniew Milewski przywitał przyszłych uczniów oraz ich rodziców, następnie uczennica klasy 5, Pola Orłowska,  opowiedziała o szkole, a w międzyczasie można było oglądać szkolne zdjęcia wyświetlane na prezentacji.

Po krótkim wstępie prowadząca uroczystość pani Joanna Olszewska zapowiedziała występy naszych zdolnych uczniów.

Przed gośćmi zaprezentowali się:

• cheerleaderka – Milena Sojma z klasy 3c;
  • Cheerleaderki Trio – Maria Zielińska z klasy 2c oraz Sonia Chojnacka i Zuzanna Jóźwiak z klasy 2b;
  • uczniowie klasy 2b, którzy zaśpiewali piosenkę zespołu Małe TGD – „Góry do góry” .

Występy uwieńczone były wspólnym tańcem dzieci do utworu Chocolate.

Po występach i zabawie przyszedł czas na zwiedzanie szkoły. Kandydaci na uczniów mogli zobaczyć sale lekcyjne, szatnię, stołówkę, ale największym zainteresowaniem cieszyły się świetlice, w których czekały sympatyczne panie i mnóstwo twórczej zabawy.

Podczas spaceru po szkole na korytarzach  można było zauważyć jakichś kosmicznych gości. Dzieci od razu zauważyły, że są to roboty. Uczniowie klasy V d dokonali ich prezentacji. Goście dowiedzieli się, że roboty Photony przybyły do naszej szkoły dzięki programowi  „Laboratoria przyszłości”. Starsi uczniowie pokazywali, jak za pomocą tabletu można wydawać polecenia robotowi i sterować jego ruchami. Chętni mogli sami spróbować. To była wspaniała atrakcja tego dnia.

Miejmy nadzieję, że naszym przyszłym uczniom spodobało się u nas, że zobaczymy się już 1 września i zaczniemy razem kolejny rok szkolny 2024/2025.

Marta Wilk

Występ Czeerleaderek Trio przygotowała pani Karolina Jóźwiak. Uczniowie klasy 2 b przygotowywali się do zaśpiewania przed publicznością swojej piosenki pod kierunkiem wychowawczyni – pani Ewy Cieślak. Wspólny taniec dla wszystkich gości do utworu „Chocolate” poprowadziła pani Ewelina Świder. Prezentacji robotów dokonali uczniowie kl. V d pod opieką pana Krzysztofa Olszewskiego.

Dzień Otwarty przygotowała i poprowadziła pani Joanna Olszewska.