Gość w świetlicy – pani Joanna Brodowska

31 stycznia 2023 r. świetlicę szkolną dla klas I – II w ramach projektu „Lek na głowę jest w aptece, a na mądrość w bibliotece” odwiedziła pisarka Joanna Brodowska. Założeniem projektu jest propagowanie czytelnictwa i zachęcenie dzieci do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury dziecięcej.

Pani Joanna opowiedziała uczniom o tym, jak powstaje książka na poszczególnych etapach, czym są prawa autorskie, czy pisarz może być autorem tekstów do piosenek, kim jest recenzent. Dzieci dowiedziały się, że są różne typy bajek – terapeutyczne, relaksacyjne, psychoedukacyjne, biblioterapia. Autorka przeczytała jedną ze swoich bajek z książki pt. „Przygody Fryderyki, czyli bajki terapeutyczne”. Miała ona wyciszyć dzieci, przed zajęciami, aby mogły lepiej się skupić. Uczniom bardzo podobała się ta przygoda z książką.

Dziękujemy pani Joannie za odwiedzenie naszej świetlicy.

Agnieszka Rupińska