II Forum Profilaktyczne w SP1

W poniedziałek 29 maja 2023 roku w naszej szkole odbyło się II Forum Profilaktyczne.

Gośćmi specjalnymi byli: funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce mł. asp. Daniel Opęchowski oraz karateka Mariusz Pianka z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin.

Podczas spotkania poruszono głównie tematy związane z bezpieczeństwem podczas wolnego czasu, także podczas wakacji, oraz o odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle przepisów prawa, jak również promocją zdrowego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Uczniowie na własne oczy zobaczyli jak wygląda zatrzymanie podejrzanego w różnych sytuacjach i dowiedzieli się, że dla własnego bezpieczeństwa nie wolno stawiać oporu policji.

Forum zorganizowane zostało przez: p. Magdalenę Wasyk – pedagoga szkolnego oraz p. Beatę Drabot – psychologa szkolnego.