Jasełka 2022

Każde dziecko już odlicza dni i godziny do Wigilii Bożego Narodzenia, Mikołaja i prezentów.

W klasach tworzą bombki choinkowe, ozdobne choinki, kartki świąteczne, lampiony, stroją sale lekcyjne i ubierają klasowe choinki. Śpiewają kolędy i rozmawiają o tradycjach bożonarodzeniowych.

Ale czy tylko o to chodzi w Bożym Narodzeniu?

Dnia 22 grudnia 2022 roku cała szkoła zebrała się na sali gimnastycznej, aby wspólnie obejrzeć Jasełka. To już coroczna tradycja naszej szkoły, ale w tym roku było inaczej…. magicznie… każde dziecko oczami wyobraźni i na jawie przeniosło się w dawne czasy i doświadczyło jak narodziny małego dzieciatka, odmieniły losy świata i ludzi.

Piękne i poruszające przedstawienie przygotowała pani Elwira Domańska z pomocą pani Wioletty Ostrowskiej-Krupy. Aktorami byli uczniowie klasy 6d. Chór szkolny oraz wokalistyki, przygotowała nasza niezastąpiona maestra – p. Marzena Daniszewska. Dekoracje wraz z p. Elwirą i p. Wiolą przygotowała p. Bogumiła Beczak.

Dodatkowo wszystkie dekoracje i scenografia były tworzone z wykorzystaniem narzędzi technicznych z Laboratorium Przyszłości.