Klasy VII odkrywają uroki Warszawy

21 października 2022r. klasy VII a i VII c spędziły cały dzień w Warszawie. Pierwszym punktem wyjazdu był Dom Zagadek. Podzieleni na kilkuosobowe drużyny, nasi uczniowie musieli rozwiązać szereg zadań i logicznych łamigłówek, aby w 60 minut wydostać się ze swoich pokoi. Escape Room to miejsce pełne niespodzianek i emocji, tutaj liczy się spryt, umiejętność współpracy w grupie i kreatywność. Nasi siódmoklasiści rewelacyjnie sobie radzili i kilku grupom udało się znaleźć wyjście jeszcze przed końcem czasu.

Piękną, złotą jesienią zachwycaliśmy się od rana. Spacerując po Starym Mieście, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zobaczyliśmy bardzo ważne miejsca na mapie stolicy, tj. Zamek Królewski, Bazylikę św. Jana Chrzciciela, Pomnik Małego Powstańca czy Pałac Prezydencki. Przez chwilę mogliśmy posłuchać warszawskiego kataryniarza Jana, którego spotkaliśmy na rynku Starego Miasta. Pan Jan propaguje przedwojenną warszawską muzykę, którą gdzie indziej trudno usłyszeć. To było przemiłe spotkanie.

Ostatnią atrakcją wycieczki był Teatr Buffo i „kultowy” musical METRO. Wspaniały spektakl   w reżyserii Janusza Józefowicza, do którego muzykę skomponował Janusz Stokłosa, wywarł wrażenie na nas wszystkich. Poruszający, dynamiczny, po prostu niesamowity, długo jeszcze pozostanie w naszej pamięci. Po spektaklu udało nam się zrobić zdjęcie z odtwórczynią głównej roli, aktorką Katarzyną Granecką.

Wycieczkę zorganizowały: p. Marzena Daniszewska i p. Katarzyna Kozłowska. Nad uczniami opiekę sprawowała również p. Justyna Chrzaniuk.