Kolejowe ABC

W piątek 21 maja 2021 r. klasa I B wzięła udział w projekcie „Kolejowe ABC”, którego organizatorem był Urząd Transportu Kolejowego.

Podczas zajęć prowadzonych przez edukatorów dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat zachowania się na kolei. Poprzez interaktywne gry i zabawy dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się na dworcu, na peronie czy w pociągu. W czasie zajęć wykorzystane zostały ciekawe pomoce, m.in. mobilne miasteczko kolejowe. Dzieciaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach poprzez rozwiązywanie zadań, odpowiadanie na pytania prowadzących czy odgadywanie zagadek kolejowych. Przez cały czas im towarzyszył nosorożec Rogatek, który wspierał i zabawiał dzieci.

Ogólnopolski projekt pn. „Kampania Kolejowe ABC” został objęty patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka. Zajęcia prowadzone były w formie online.