Konkurs – Innowacyjna nauka – nowoczesne technologie w służbie edukacji

#LaboratoriaPrzyszłosci

Dnia 8 marca rozpocznie się cykl 20 zajęć„Innowacyjna nauka – nowoczesne technologie w służbie edukacji”, które są efektem pozytywnego rozstrzygniecia Konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta Ostrołęka. Zajecia będą prowadzone przez p. Martę Wilk według stworzonego harmonogramu z wykorzystaniem narzędzi z pracowni Laboratoriów Przyszłosci, i będą się nazywały „Przyjaciele Laboratoriów Przyszłości”. Każde zajecia beda dokumentowane i publikowane na stronie internetowej szkoły – www.sp1.ostrolea.edu.pl oraz na szkolnym Facebook’u.

Do zajęć zgłoszono grupę około 12 osobową z klasy 4c. Zajecia bedą odbywać się dwa razy w tygodniu po 60 minut każde.

Laboratoria Przyszłosci to szerokie pojecie, które w naszej szkole oznacza nowe mozliwości rozwoju dla uczniów, ale i nauczycieli. Mam nadzieje, ze moje zajecia kogoś zainspirują.

Podczas cyklu 20 spotkań zapoznany sie z teorią programowania, nauczymy sie budować różnego rodzaju roboty oraz programować je tak, aby wykonywały nasze polecenia i ukryte zadania. Dowiemy sie co to jest druk 3D i jak projektować, a nastepnie drukować własne obiekty. Wejdziemy w świat wirtualnej rzeczywistosci za pomocą Gogli VR. Zbudujemy również własne studio fotografii i przeprowadzimy, prawie profesjonalne sesje zdjeciowe. To tylko fragment zapowiedzi naszych ciekawych zajęć. Zapraszamy do sledzenia naszych poczynań.

Marta Wilk