Konkurs matematyczny – Mały Rachmistrz

W dniu 22 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny „Mały Rachmistrz ”, który skierowany był do uczniów klas pierwszych. Wzięło w nim udział po dwóch reprezentantów z poszczególnych klas.

Celem konkursu było kształtowanie twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki oraz wdrażanie do samodzielnego działania.

Młodzi matematycy po raz pierwszy w swojej karierze uczniowskiej zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatora. To był bardzo emocjonujący czas dla uczestników i oczekujących na nich nauczycieli. Zwycięzcą została Ida Ostasz z klasy I a, która uzyskała najwięcej punktów. Drugie miejsce i ex aequo zajął Antoni Suchecki z klasy I b i Hanna Kamińska z I c. Na podium znalazł się także Błażej Ciepierski z klasy I d, który zajął III miejsce.

Pozostałe miejsca zajęli:
1. Aleksandra Dąbkowska klasa I a
2. Laura Chojnowska klasa I c
3. Michalina Cząstkiewicz klasa I b
4. Adam Nowakowski klasa I d

Wszystkim uczestnikom należą się serdeczne gratulacje, a ich nauczycielom gorące podziękowania.

Jolanta Parzychowska