Cała Polska czyta dzieciom- integracja dzieci ukraińskich z polskimi poprzez literaturę

W marcu do naszej szkoły przybyło wielu nowych uczniów z Ukrainy. Społeczność jedynki przyjęła ich bardzo serdecznie.

Klasy w których są dzieci z tego kraju zostały zaproszone do biblioteki na zajęcia integracyjne poprzez literaturę. Dnia 22 marca biblioteka gościła uczniów klas VIIA i VIIB wraz z wychowawcami. Duet polsko-ukraiński zapoznał uczestników z podstawowymi zwrotami grzecznościowymi w języku polskim i ukraińskim. Wybrani uczniowie przekazali najważniejsze informacje na temat Ukrainy – w formie prezentacji. Bibliotekarka zapoznała uczniów z wierszami najwybitniejszego poety ukraińskiego Tarasa Szewczenki. Chętni uczestnicy spotkania przeczytali baśń ukraińską pt. „O biedaku i carze kruków”. Na koniec, nasi goście z Ukrainy otrzymali drobne upominki.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. W najbliższym czasie biblioteka planuje kontynuację takich spotkań.

Teresa Trypuć