Lek na głowę jest w aptece a na mądrość w bibliotece – Legendy Polskie

30 maja świetlica szkolna kl. I – II gościła u siebie panie bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce p. Izabela Łada i p. Anita Bałas w ramach współpracy w projekcie „Lek na głowę jest w aptece a na mądrość w bibliotece” panie przedstawiły naszym świetliczanom „Legendę o smoku Wawelskim” z książki „Legendy Polskie” autorstwa Wandy Chotomskiej. Przeprowadzono interesujące zajęcia w formie zabawy z puzzlami, układanie wersów zgodnie z usłyszaną legendą, zagadki. Dzieci odpowiadały na pytania, tworzyły zdania i świetnie się bawiły podczas pracy z tekstem legendy. W ramach zakończenia współpracy Biblioteki Pedagogicznej ze szkołą uczniowie otrzymali zielone odblaskowe misie z logo biblioteki.
Bardzo dziękujemy za współpracę i szereg ciekawych zajęć, które przeprowadziła Biblioteka Pedagogiczna w roku szkolnym 2022/2023.
Agnieszka Rupińska