Owocowe desery na świetlicy klas I-II

13 marca świetlica kl. I – II, zorganizowała zajęcia z profilaktyki „Owoce w diecie dzieci” wykonanie „Owocowych deserów”.
Wiemy jak trudno zachęcić dzieci by częściej sięgały po owoce w ciągu dnia, źródło wielu witamin, a  świeże owoce są najlepiej wchłaniane przez organizm nie zastąpi tego żadna tabletka.
Dzieci tego dnia przyniosły różne owoce: banany, mandarynki, borówki, granat, winogrona, truskawki, jabłka.
Przed przystąpieniem do pracy, umyły ręce, a także owoce, i przystąpiły do swoich stanowisk pracy: deseczka, plastikowe nożyki.              Uczniowie ochoczo kroili owoce na swoje desery.
Przyozdobiliśmy desery galaretkami o smaku borówki, cytryny, truskawki, na koniec dodaliśmy bitej śmietany.
Dzieci pomogły w myciu brudnych kubeczków i talerzyków, chłopcy wycierali naczynia, jestem z nich dumna.
To była prawdziwie zdrowa uczta.
Podziękowania dla pani Magdaleny Zielińskiej mamy Marysi z kl. I c, która służyła nam pomocą podczas przygotowywania deserów.
Agnieszka Rupińska