Pasowanie na Czytelnika Biblioteki im. Kubusia Puchatka

Dnia 29 lutego 2024 r. o godz. 10:40 na sali gimnastycznej odbyła się UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI IM. KUBUSIA PUCHATKA. Głównym jej celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki i wypożyczania książek, które mają rozwijać ich zainteresowania i wyobraźnię. Część artystyczną z tej okazji przygotowali uczniowie klasy VID pod kierunkiem pani Aldony Bacławskiej. Uczniowie z klasy VID dodatkowo zapewnili uczestnikom rozrywkę muzyczno-taneczną i przygotowali stroje dla swoich postaci z bajek.

Potem odbyła się część oficjalna.

My uczniowie pierwszej klasy,

Tobie książko przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy,

krzywdy zrobić Ci nie damy…..

Tak brzmiały pierwsze słowa przyrzeczenia składanego książce przez uczniów klas pierwszych SP Nr 1 w Ostrołęce. Następnie zostali oni pasowani na czytelników Biblioteki im. Kubusia Puchatka – przez p. dyrektora Z. Milewskiego i p. dyrektor M. Nosek. Otrzymali też pamiątkowe zakładki z logo biblioteki szkolnej. Za przebieg i organizację uroczystości odpowiedzialne były bibliotekarki – p. I. Pędzich i p. T. Trypuć. W przygotowaniu dekoracji na przedstawienie uczestniczyły również panie ze świetlicy tj. p. A. Rupińska i p. K. Modzelewska.

Teresa Trypuć