Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik jest miesiącem, w którym obchodzimy „Święto biblioteki”, a hasło na 2023 r. brzmi: Biblioteka szkolna – moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia. Z tej okazji bibliotekarze podejmowali różne działania. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali zapoznani z biblioteką szkolną poprzez kreatywne gry i zabawy z bohaterami książki „Kubuś Puchatek”. W bibliotece odbywało się głośne czytanie książek i dyskusje na temat ich znaczenia w rozwoju dzieci i młodzieży.

W dniach 26-27 października 2023 r. w czytelni odbył się „Konkurs pięknego czytania”. Oprócz promowania głośnego czytania (programu „Cała Polska czyta dzieciom”) jego celem jest dbanie o kulturę języka polskiego.

Ostatni dzień października był „Dniem słodkiego czytania w bibliotece”. Uczniowie, którzy w tym dniu wypożyczali lub czytali książki w czytelni, byli częstowani cukierkami.

Teresa Trypuć