Początek Roku Szkolnego 2020/2021

Wrz 2, 2020 by

Drodzy Rodzice, Drodzy Nauczyciele, Kochani Uczniowie!

 

Stoimy u progu nowego roku szkolnego 2020/2021. Będzie on z pewnością inny niż dotychczasowe. Proces nauczania – uczenia się będzie w rzeczywistości, którą charakteryzuje wiele ograniczeń i nowych form dostosowań. Wszystkim nam towarzyszą różne emocje, obawy i odczucia. Jedni z nas cieszą się z możliwości powrotu do murów szkolnych, w których spotkaliśmy się, współpracowaliśmy, uczyliśmy się.

Inni czują niepewność przed nieznanym, obawę nie tylko przed nowymi wyzwaniami edukacyjnymi, ale także przed koniecznością zachowania zasad i procedur związanych z pandemią. Mam jednak nadzieję, że wspólnymi siłami, działając według wyznaczonych zasad, przy ogólnej wyrozumiałości i odpowiedzialności, uda nam się przejść przez ten czas „bezboleśnie”.

Szczególnie ciepłe słowa powitania kieruję do tegorocznych Pierwszoklasistów i ich Rodziców. Rozpoczynający się rok szkolny będzie dla was dużym wyzwaniem. Jednak zapewniam, że dyrekcja i wychowawcy dołożą wszelkich starań, aby Uczniowie czuli się w szkole bezpiecznie i radośnie.

Życzę Wam, Kochane Dzieci, abyście każdego dnia odbywali niezwykłą podróż w zdobywaniu wiadomości i umiejętności. Abyście poznali tu nowych przyjaciół i miło spędzali czas nauki i zabawy w gronie rówieśników.

Niech każdy szkolny dzień obfituje w fascynujące przygody, odkrycia i przeżycia. Jestem przekonany, że Wychowawczyni okaże się „Najwspanialszą Panią Na Świecie”.

Starszym uczniom życzę wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Miło spędzonego czasu z rówieśnikami oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrołęce

Zbigniew Milewski

Related Posts

Tags

Share This