Przyjaciele Laboratoriów Przyszłości – Lab 3

Lab 3

15 marca trzecie zajęcia – „Przyjaciół Laboratoriów Przyszłości”.

Tematem dzisisejszych zajęć było Abilix klocki do budowy i programowania robotów. Budujemy robota Krypton 4.

Uczestnicy zajęc zostali podzieleni na grypy 3-4 osobowe. Każda taka grupa otrzymała pudło z zestawem klocków Abilix i tabletem z aplikacją Abilix.

Na poczatek uczniowie dowiedzieli się czym są klocki Abilix, co można z nich byudować i jak programować powstałe roboty.

Kolejnym etapem zajęć było rozpakowanie pudła z klockami i segregacja. Aby rozpocząć budowę robota, nalezało odpalić tablety i aplikacje Abilix, a następnie wybrać serię klocków czyli – Krypton 4 i wybrać robota – nasza grupa rozpoczęła od budowy Motocykla.

Dzieci była bardzo podekscytowane i odrazu wzieły się do pracy. było mnóstwo kroków do zbudowania całego motocykla i nie obyło się bez drobnych problemów, ale ostatecznie każda grupa skończyła konstruowanie. Grupy podpisały swoje budowle i zostały schowane do szafy do czasy kolejnego spotkania.

Zajecia bardzo podobały się uczniom i już nie mogły się doczekać kolejnych, żeby mogły wprowadzić w ruch naszego motocyklowego robota.

Prowadząca – Marta Wilk

Fotorelacja Lab 3