Przyjaciele Laboratoriów Przyszłości – Lab 6

Lab 6

5 kwietnia  szóste zajęcia – „Przyjaciół Laboratoriów Przyszłości”.

Tematem dzisisejszych zajęć było – Poznajcie Photona – przyjaznego robota.

Na dzisiejszych zajęciach uczestnicy zajęć poznali Robota Photona oraz aplikację do sterowania nim.

Photon jest interaktywnym robotem polskiej produkcji, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Pomaga w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznaniu podstaw programowania oraz zrozumieniu działania czujników, w które został wyposażony.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, na którym przedstawiono Photona, jego możliwości oraz w jaki sposób obsługiwać aplikację, aby nasz Photon poruszał się i wykonywał powierzone mu zadania.

Dzieci poznały sposoby komunikacji z robotem, którymi są:

• sterowanie joistikiem
  • rysowanie drogi za pomocą palca
  • układanie bloków z komendami
  • układanie skryptów w programie Scratch lub Python

Uczestnicy zajęć już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć, na który wprawimy w ruch nasze kosmiczne roboty.

Prowadzacy – Marta Wilk